0

Мишки

З приходом графічного інтерфейсу маніпулятори міцно увійшли в життя сучасної людини, оскільки вони дозволяють керувати комп'ютером та відповідають за введення інформації, визначаючи курсором місце на екрані монітора для введення даних чи команди. Саме форма і параметри цього пристрою відіграють ключову роль і безпосередньо впливають на наші досягнення в іграх, зручність і швидкість роботи за комп'ютером в цілому. Тому в цій статті ми поговоримо про те, як вибрати мишку для комп'ютера та розберемо основні характеристики, на які слід звернути увагу при покупці.
Оскільки цінова політика на ці маніпулятори коливається в дуже широкому діапазоні, то я не акцентуватиму вашу увагу на вартості продукції, а відразу перейду до виробників. Але якщо ви не бажаєте розбиратися в технічних характеристиках і вирішальним фактором для вас є висока вартість, купіть комп'ютерну мишу з дорогого сегмента і не забивайте собі голову. А якщо ви вважаєте інакше і волієте спочатку розібратися в визначальних властивостях миші, то рекомендую прочитати мануал.

Провідні виробники комп'ютерних мишок.

Незважаючи на те, що компанія-виробник не може бути визначальним фактором, все одно має сенс звертати на це увагу, оскільки торгова марка свідчить про ступінь надійності. Провідних виробників, які дорожать своєю репутацією, зовсім не багато і це допомагає нам звузити коло і зосередитися на лідерах.
· Logitech – компанія випускає дуже якісну периферійну продукцію. В арсеналі є мишки з додатковими функціями, але з високою ціною. Бюджетні моделі мають невибагливий дизайн і немає додаткових опцій, зате не поступаються якістю.
·         A4Tech – продукцію цієї компанії вже давно гідно оцінили не тільки рядові користувачі, IT-співробітники, а й геймери. Їхні мишки мають привабливий дизайн та широкий набір опцій (додаткові кнопки, підсвічування, регулювання чутливості та прискорення). Для любителів мінімалізму в арсеналі компанії знайдуться зручні та якісні моделі.
·         Razer – вузькоспеціалізована компанія, яка зосередилася на виробництві ігрового обладнання. У її асортименті є мишки з великим набором функцій. Компанія співпрацює з професійними гравцями та всі розробки в галузі ігрового обладнання виконуються з урахуванням думки провідних фахівців. Незважаючи на високе ціноутворення, компанія є безперечним лідером в ігровій галузі.
·         Genius – цей виробник, на відміну від попереднього, є лідером у галузі виробництва бюджетних мишок за прийнятними цінами. Співвідношення ціни та якості продукції перебувати на належному рівні.Маніпулятори мають великий термін служби та стильний дизайн.
Кожна компанія в наведеному списку, вклала вагомий внесок у розробку та виробництво комп'ютерних мишок, стежить за якістю своєї продукції, що й зробило їхній бренд упізнаваним по всьому світу.
Всім любителям пограти в комп'ютерні ігри, які орієнтуються на результат, рейтинги та досягнення, рекомендую компанію Razer. Їх вузькоспеціалізовані мишки мають широкий набір налаштувань і не допускають ситуацій на кшталт звалювання прицілу при стрімкому розвороті або випадкового прольоту повз задану точку.

Методи підключення мишки до комп'ютера.

При всьому розмаїтті маніпуляторів існує всього два способи підключення (дротовий і бездротовий). Кожен з них має свої переваги і недоліки.
Провідний. До такого типу підключення відносяться маніпулятори з інтерфейсами PS / 2 і USB. Мишки з інтерфейсом USB сьогодні представлені в широкому асортименті, але пристрої з роз'ємом PS / 2 все ще зустрічаються, але, незважаючи на це, вони все одно поступово відходять у минуле. З одного боку, прогрес бере верх, але я не хочу прощатися з мишами, які мають інтерфейс PS / 2, тому що в них немає опитування пристрою, а це, в свою чергу, позитивно впливає на час реакції.
Бездротовий. Даний вид підключення можна умовно розділити на наступні групи:
1. Bluetooth. Маніпулятори хороші тим, що не займають інтерфейс в комп'ютері, але, на жаль, у них низька швидкість відгуку. Щоб сполучити мишу з комп’ютером, останній повинен мати модуль Bluetooth.
2. WiFi. Миші з таким підключенням мають найменше енергоспоживання з усіх представлених у цій групі. Для підключення комп'ютер повинен мати модуль для прийому сигналу.
3. Радіоканал. Пристрої з таким типом підключення мають стабільне з'єднання і високу швидкість відгуку. Для підключення необхідно вставити USB-модуль маніпулятора у відповідний порт комп'ютера.
Безсумнівно, бездротове підключення мишки до комп'ютера переважає дротове за зручністю використання, наприклад, в дорозі, але прив'язка до батарейок або акумуляторів може дати збій в самий невідповідний момент. Тому в дорогу бажано мати із собою запасний комплект батарейок.
Тип вбудованого сенсора (оптичний або лазерний діод) та DPI.
Вибираючи мишку для комп'ютера, обов'язково звертайте увагу на тип вбудованого детектора. На даний момент зустрічається два такі типи:
Оптичний. У корпусі пристрою розташований світлодіод, сенсор та лінзи, які працюють в одному тандемі та визначають положення миші над поверхнею. Це технологія оптичної кореляції, яка включає невелику відеокамеру (зазвичай більше 1 кГц) для виконання фотознімків робочої поверхні підсвіченої світловипромінюючим діодом.
Відзнятий фотоматеріал порівнюється покадрово і таким чином визначається переміщення мишки робочої поверхні. Світлодіод у корпусі встановлюється під невеликим кутом щодо поверхні, що дає можливість під час оптичного випромінювання відбивати тіні на мікронерівних поверхнях (дерево, пластик, тканину), фіксувати їх та обробляти вбудованою мікросхемою. Маніпулятори мають більш потужне споживання на відміну від лазерних побратимів та низьку ціну за хороших заявлених характеристик.
Лазерний. Найдосконаліша технологія з незмінним принципом роботи, де для підсвічування робочої поверхні вже використовується не червоний світлодіод, а інфрачервоний лазерний діод. Завдяки когерентності лазерного випромінювання виконується більш точне фокусування та позиціонування. На відміну від оптичних, вони менш чутливі до мікротріщин на робочій поверхні. Лазерна мишка чудово працює на гладкій та прозорій поверхні (скло, дзеркало), чого не скажеш про оптичний маніпулятор. Пристрій із таким типом сенсора рекомендується для ігор.
Розширення.Це загальний параметр для оптичної та лазерної мишки. Ця характеристика вимірюється не в пікселях, а в точках на дюйм (абревіатура DPI - dots per inch), які бачить на вашому моніторі маніпулятор. Вважається, що більше значення, тим точніше мишка. Тут слід внести ясність. DPI - це узагальнений термін і раніше він застосовувався лише до друку. Абревіатура CPI (counter per inch - кількість вимірів на дюйм) більш застосовна до комп'ютерної миші і точніше відбиває суть, але у суспільстві прижився саме перший термін оскільки насправді це одне й теж. Так що ж таке DPI?
Ми вже розібралися, що вбудований сенсор у корпус працює за принципом фотокамери, яка постійно робить знімки робочої поверхні, по якій ковзає миша, а отримані результати порівнюються між собою. Так відбувається обчислення щодо руху курсора миші екраном монітора і робочої поверхні столу.
У свою чергу монітор розділений на велику кількість точок. Припустимо, що в одному дюймі монітора знаходиться 20000 пікселів, а на комп'ютерній миші налаштовано 800 dpi. Отже, коли курсор проходить екраном монітора один дюйм, з 20000 точок комп'ютерна мишка сприймає лише 800. Це своє чергу впливає точність у грі. Наприклад, ви взяли голову суперника на приціл і зробили постріл, якщо в цей момент вона була не в тих точках, які бачить сенсор, то куля пройде повз. Тому потрапити до суперника вам буде важче.
Кількість точок в дюймі залежить від роздільної здатності та співвідношення сторін екрану і насправді їх звичайно набагато більше.Тому чим більше діагональ монітора, тим більше точок на дюйм і чим більше DPI на мишці, тим швидше вона рухається екраном. Все взаємопов'язано. Якщо ви зменшите роздільну здатність робочого стола, наприклад, вдвічі, то виявите, що чутливість мишки виросте пропорційно вдвічі. Якщо збільшите роздільну здатність, то чутливість мишки навпаки зменшиться.
Деякі користувачі плутають, чутливість та дозвіл. У налаштуваннях операційної системи Windows "Панель інструментів", ви програмно можете змінити масштаб поверхні під сенсором, а роздільна здатність - це фізична величина.
Разом з цим треба розуміти, що всі люди грають на моніторі з різною роздільною здатністю і звикли до різної чутливості, і тому для кожної людини існує свій поріг точності.
Якщо для офісної мишки та маніпулятора розрахованого на роботу в Інтернеті параметр DPI не має особливого значення, то для геймерських пристроїв за інших рівних цей параметр все-таки важливий.

Додаткові параметри та функції комп'ютерної мишки.

На мій погляд, конструкція миші має бути ергономічною, щоб після багатогодинної роботи в Інтернеті або тривалого часу, проведеного за грою, рука не відчувала втоми. З погляду ергономіки, комп'ютерна мишка повинна мати зручну форму, складатися з приємного на дотик матеріалу.
За формою мишки умовно можна розділити на універсальні (симетричні) та спеціально виконані під правшу чи шульгу. Як правило, частіше зустрічаються офісні мишки та бюджетні моделі для правші.
Якщо для звичайного маніпулятора як матеріал цілком підходить пластик, то геймерські моделі повинні бути прогумованими, щоб під час динамічної гри вона не вислизала з рук у невідповідний момент.
Якісний маніпулятор повинен мати тефлонові ніжки, щоб плавно ковзати по поверхні. На жаль, зустрічаються бюджетні моделі з маленькими ніжками, які згодом стираються за короткий проміжок часу.
В ігровому процесі немале значення має вагу мишки, оскільки від цього залежить точність прицілу та швидкість пересування. Для кожної людини цей параметр індивідуальний і тому хорошим рішенням буде мишка з коригуючими вага обтяжувачами, які дають можливість набирати необхідну вагу в корпус маніпулятора.
Основним фактором у функціональності мишки є додаткові кнопки та програмне забезпечення, а також роздільна здатність сенсора. Багато ігрових мишей мають кнопку для перемикання DPI.

 


Схожі статті