0

Як вибрати навушники


Тип
Навушники – це кілька приладів різного виду для прослуховування музики, перегляду фільмів і кліпів.
Гарнітура – ​​один або два навушники із вбудованим мікрофоном, призначені для спілкування через Інтернет. Використовуються для голосових чатів, наприклад Skype, озвучування відеороликів. Особливо популярні серед любителів комп'ютерних ігор.
Мікрофони в гарнітурах бувають двох видів:
 
· Мікрофон-петличка - знаходиться на проводі навушників. Не вдалий варіант, оскільки постійно зачіпає одяг, через що співрозмовник може чути сторонні звуки;
 
· Цілісна конструкція - в даному випадку мікрофон кріпиться на навушники збоку. Найпопулярніший вид, тому що можна підлаштовувати положення мікрофона під себе.
Докладнішу інформацію про мікрофони читайте у статті "Як вибрати мікрофон".
·      
Класифікація
 
Всі навушники можна розділити на два класи: накладні та вставні.
Вставні – дуже компактні, не заважають при пересуванні, але через малий розмір звуковідтворювальної мембрани якість звуку прийнятна лише у дорогих моделей.
Зустрічаються кілька виконань.
 
· "Таблетки" - просто вкладаються у вухо, тому не псують зачіску, але слабо тримаються, і потрібно підбирати модель під свою форму вушної раковини.
 
· "Таблетки" з дужкою - з'єднуються між собою тонкою дужкою, яка може йти поверх голови або через потилицю. Чудово тримаються у вухах.
 
· "Затички" - вставляються прямо у вушний канал, добре тримаються і відмінно ізолюють від зовнішніх звуків, але вимагають деякого звикання.
Накладні – звук якісніший, ніж у вставних.
Зустрічаються кілька типових розмірів.
 
· Компактні – охоплюють вухо, але не закривають його повністю, тому пропускають зовнішні звуки. Це легкі навушники, які підходять для тривалого використання комп'ютера або перегляду телевізора, можна використовувати на ходу з портативною технікою. Гідний звук у дорогих моделей.
 
· Моніторні - великі навушники, що повністю закривають вуха. Зазвичай важкі, тому мають потужну дужку, тобто. вони призначені для стаціонарного використання. Велика мембрана дозволяє відтворювати звук у широкому частотному діапазоні.
Купуючи дешеві моніторні навушники, ви можете отримати абсолютно невиразний звук та незручні жорсткі накладки (амбушюри), тому обов'язково протестуйте їх перед покупкою.

Бездротові

Бездротові – це все навушники, які не з'єднані дротом із джерелом сигналу. З ними в комплекті йде пристрій, що приймає, який і передає сигнал через Bluetooth, радіоканал або інфрачервоний датчик.
Через велику вагу, необхідність підзарядки акумуляторів і високої вартості бездротові навушники не дуже популярні. Але, якщо необхідно подивитися фільм, не заважаючи сусідам чи домочадцям, це непоганий варіант. Також вони популярні серед любителів комп'ютерних ігор, тому що мінімально відволікають гравця.

Частотний діапазон

Частотний діапазон – здавалося б, головний показник, але сьогодні різні виробники по-різному відображають його, тому часто напис на упаковці не відповідає дійсності. Але якщо говорити про це значення, то найбільш поширені частоти 16-22000 Гц.

Чутливість

Чутливість відображає ефективність роботи навушників та визначає їх гучність при заданому рівні сигналу. Слід вибирати навушники з чутливістю, починаючи від 100 дБ і від.

Опір

Опір – показує, яке навантаження навушники на підсилювач. Чим менший цей показник, тим краще. У портативних навушників опір у межах 10-60 Ом, у стаціонарних – 100-600 Ом.

Виробник

До найдешевших навушників можна віднести продукцію китайських та місцевих брендів: Edifier, Ergo, Microlab, Gembird, Sven, Canyon, A4Tech, Genious, Grundig; різних маловідомих марок: Defender, Maxwell, Hama, Kanen та інші. Серед цієї продукції можна зустріти окремі непогані екземпляри за свою ціну, проте це винятки із правил. В цілому, жодні з цих навушників не дають хорошого звуку, не відрізняються якістю матеріалів та складання.
Непоганим поєднанням ціна-якість мають марки Samsung, Asus, HP, HTC, iRiver, JVC, Lenovo, Microsoft, Nokia, Philips, Pleomax, Sony Ericsson, Apple. Багато з цих брендів є популярними серед споживачів, проте вони не є спеціалізованими розробниками аудіоапаратури. Тому і звучання у таких навушників дуже посереднє, проте матеріали, збирання, умови гарантії та сервісу на висоті.
До групи якісних навушників входять бренди Koss, Sennheiser, Sony, Jabra, JBL, Bose, Alpine, Creative, Razer. Багато хто з цих компаній займається виробництвом акустичної техніки. Ці навушники забезпечують відмінний звук, надійність, якість матеріалів та дизайну.
Групу лідерів серед навушників складають компанії-виробники професійного аудіообладнання: Stax, Denon, Ultrason, Audio-Technica, Alessandro, Beyerdynamic, Shure, Westone, Phonak Audeo, Monster, Pioneer, AKG. Багато хто з цих компаній створює унікальні розробки, забезпечуючи ідеальний звук. Всі навушники відносяться до класу Hi-End, застосовуються як для домашнього, так і для професійного використання. Ціна на такі навушники зазвичай велика, проте якість звучання завжди на висоті.